Kilka dni temu na moim Facebooku rozgorzała dyskusja na temat inspirujących benefitów, gwarantujących efekt WOW. Agnieszka (pozdrawiam!) zwróciła uwagę, że takim rozwiązaniem może być „Happiness manager w firmie który pomaga pracownikom w rozwiązywaniu trudnych spraw życiowych; lekarze, nianie, zalane mieszkania etc. Niby niewiele a to bardzo dużo….”.

A gdyby tak stawiać na benefity inne niż wszystkie?Dajcie znać z jakich nieoczywistych rozwiązań korzystają Wasi pracownicy! Marzy mi się tekst z zestawem dobrych praktyk!

Gepostet von Gojtowska.com am Montag, 6. November 2017

Tego typu benefity nie pozostają już tylko w sferze marzeń. I tak, pracownicy Evernote mogą korzystać z darmowego serwisu sprzątającego w ich domach dwa razy w miesiącu. A zespół Zappos ma do swojej dyspozycji usługi concierge: na terenie kampusu działa pralnia, mogą również oddać swoje auto do myjni … a nawet profesjonalnego mechanika. Do ich dyspozycji jest też Flonzo – profesjonalny pucybut.

Jak się okazuje, żeby mieć takiego Happiness Managera wcale nie trzeba zatrudniać nowej osoby. Bo oto , w Polsce działa firma oferująca firmom usługi concierge dla pracowników. To AskHenry. Benefit, który wywoła uśmiech na twarzy każdego!

Rozmawiam o nim z Norbertem Szmitem, CEO w AskHenry. Wywiad jest częścią blogowego cyklu #dobrebopolskie.

Zacznij od tekstu Dobre, bo polskie. Narzędzia dla HR-owców, które musisz znać

Norbert Szmit, CEO AskHenry.pl

– Opłacanie pomocy domowej, opieki dla dzieci, czy zawożenie brudnych ubrań do pralni to benefity znane raczej z zachodnich firm. Do tej pory wydawało się, że polski pracodawca woli sięgać po tradycyjne rozwiązania – opiekę medyczną czy ubezpieczenie. Jednak doszliście do wniosku, że na rynku jest miejsce na rozwiązanie typu concierge.

Naszą filozofią jest, że każdy zasługuje na pomoc askhenry, niezależnie czy to stażysta czy prezes 🙂

– Czym wyróżnia się to rozwiązanie?

Oczywiście wyróżnia nas forma w jakiej działamy – czyli to, że jesteśmy benefitem pracowniczym. To co jest unikatowe to również nasze osobiste wizyty w firmach. Henry regularnie odwiedza biuro i przyjmuje zadania do wykonania. Nie jest anonimowy –pracownicy go znają i traktują jak współpracownika, który pomaga w prywatnych sprawach. Do tego kompleksowo załatwiamy za pracowników sprawy na mieście,a oni w tym czasie mogą skupić się na swoich obowiązkach czy po prostu się zrelaksować 🙂 Zlecenia Henry przyjmuje również drogą elektroniczną. Pracownicy mogą skontaktować się z nim za pomocą dedykowanego adresu email, numeru telefonu lub poprzez messenger. Obecnie pracujemy nad aplikacją, która udostępni pracownikom panel do kontaktu z nami w jeszcze prostszy sposób.

AskHenry – jak działamy

Sprawdź jak działa AskHenry ! 🙂 😀 więcej szczegółów znajdziesz na: http://bit.ly/AskHenry-B2B

Gepostet von AskHenry am Montag, 11. Juli 2016

– Czy wiecie jakie są reakcje na taki produkt pracowników, którzy korzystają z benefitu?

Oczywiście wszystko sprawdzamy i prowadzimy regularne badania satysfakcji. Opinie i odbiór są bardzo pozytywne. Ludzie doceniają, że im pomagamy i wyręczamy ze stresujących spraw codziennych. Są bardzo zadowoleni z takiej formy pomocy i wielu nie wyobraża sobie życia bez Henry’ego 🙂

– Co zyskuje pracodawca wdrażający AskHenry w swojej firmie? 

Oferując tak innowacyjny benefit pracodawca buduję markę swojej firmy i wyróżnia się na rynku pracodawców. AskHenry pomaga również przyciągnąć największe talenty oraz zatrzymać obecnych pracowników. Dzięki nam pracownicy będą mogli skupić się na obowiązkach zawodowych. Zwiększona efektywność pracowników to zwiększone zyski firmy.

– Jak wpadliście na ten pomysł?
Pomysł powstał na bazie wspólnych doświadczeń biznesowych. Część z nas – założycieli z powodzeniem tworzyło firmę, która sprzedawała produkty w modelu B2B, ja natomiast miałem kilkuletnie doświadczenie z branży concierge. Łącząc naszą wiedzę wręcz naturalnie uznaliśmy, że chcemy tworzyć usługę asystencką, którą będziemy oferować firmom i korporacjom.

– Jakie macie plany na przyszłość?
Obecnie skupiamy się na pozyskiwaniu nowych klientów i edukacji rynku. Wielu ludzi jeszcze nie ma pojęcia, że w ogóle istnieje taka usługa i staramy się zaistnieć w ich świadomości. Chcemy rozwijać naszą usługę i jej zasięg, aby była dostępna dla firm w całej Polsce i na tym się skupiamy 🙂

Jeśli Was również zainteresowały możliwości AskHenry zachęcam do odwiedzenia ich strony www: http://askhenry.pl/

Przypominam, że wszystkie teksty z cyklu #dobrebopolskie, w których pokazuje nowe, polskie narzędzia dla branży HR znajdziecie TUTAJ.

Miłego dnia!

podpis

Maja Gojtowska

facebook twitter linkedin google-plus

Porozmawiajmy!

Ułatwiam komunikację firm z kandydatami i pracownikami. Prowadzę szkolenia, warsztaty oraz działania z obszaru HR konsultingu.