Zakładka kariera. 6 pomysłów na to, jak zrobić ją dobrze

Zakładka Kariera nie jest już monopolistą na komunikację z kandydatem w sieci. Dziś bardziej przypomina hub, który łączy wszystkie kanały employer brandingowe. Myślę, że śmiało można powiedzieć, że jest to pierwsze, oficjalne źródło informacji na temat firmy, jako pracodawcy. A przynajmniej każda firma powinna starać się, by tak było.  Z badań „Specjaliści na rynku pracy” przeprowadzonych przez Grupę Pracuj wynika, 66% osób poszukuje informacji na temat potencjalnego pracodawcy na stronach internetowych firm, a w szczególności właśnie  zakładce Kariera.  Co konkretnie ich interesuje?

prawdy-komunikacji-wewnetrznej-4

Tak naprawdę (zgodnie z badania Glassdoor) kluczowymi elementami, na które zwraca uwagę kandydat przed aplikowaniem na stanowisko są:

  1. Wysokość pensji oraz benefity
  2. Możliwości rozwoju zawodowego
  3. Elementy związane z work-life balance
  4. Lokalizacja
  5. Kultura korporacyjna i wartości firm

I to właśnie te informacje powinny stanowić trzon każdej zakładki Kariera. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Dlatego spójrzmy, jak w praktyce można pokazać swoją firmę, jako pracodawcę z wyboru. A jeśli chcecie dowiedzieć się o narzędziach EB więcej, to zapraszam na szkolenia poświęcone przygotowaniu strategii budowy marki pracodawcy, które 7 marca i 4 kwietnia odbędą się w Warszawie, a 6 kwietnia w Krakowie. Ich organizatorem jest Grupa Most Wanted.

Zatem, jak stworzyć zakładkę Kariera łapiącą za serce kandydata?

1. Wyjaśnij w jednym zdaniu, dlaczego warto pracować właśnie w Twojej firmie

Tym jednym zdaniem, Adidas od razu przedstawia swoje EVP. Mówi kandydatowi, że ten będzie pracować w międzynarodowym środowisku i wspólnie z zespołem będzie zmieniał przyszłość całej branży retail. Zachęcające, prawda?

Plus, za materiały wideo dostępne na stronie oraz bardzo starannie podtrzymywaną komunikację newsletterową z kandydatem, po wysłaniu pierwszej aplikacji.

2. ZWIZUALIZUJ MIEJSCE PRACY

Już samo hasło „This is Zendesk” jest w swej prostocie genialne. Firma nie sili się na wymyślanie wygórowanych metafor. Po prostu przedstawia swoją firmę i pokazuje jak jest w niej naprawdę (o filmie ze strony startowej pisałam już tu). Jeśli dodać do tego czytelną wyszukiwarkę ofert pracy, którą widzimy jako drugi element na stronie

3. Pokaż możliwości kariery

Jasno i klarownie. Podoba mi się, jak zrobił to Eurocash. Już na samym początku kandydat może wybrać ścieżkę, która go interesuje. W głębi strony jest również dobrze. Są historie prawdziwych pracowników i konkretna

4. Przejdź z kandydatem przez proces rekrutacyjny

McDonald’s robi to po mistrzowski. Nie dość, że prowadzi kandydata za rękę przez cały proces, to przypomina jakie dokumenty są potrzebne, aby rozpocząć pracę w restauracji.

Podobne rozwiązanie znajdziemy w zakładce Kariera Grupy Żywiec, która dodatkowo całą stronę wspiera komunikacją ikonograficzną (więcej o jej korzyściach przeczytacie tutaj).

5. Przedstaw zespół. Nie zapomnij o rekruterach!

Organizację tworzą ludzie. A rekruter to pierwszy człowiek z firmy, którego kandydat spotyka na swojej drodze. Często jest to spotkanie bardzo stresujące. Warto ten strach oswoić. I przedstawić zespół HR na stronie. Robi to na przykład Future Processing.

6. Mniej znaczy więcej

Lepsze jest wrogiem dobrego, a mniej znaczy więcej. Zakładka Kariera powinna być przede wszystkim czytelna, przejrzysta i zrozumiała. Warto wybierać rozwiązania ułatwiające przyswajanie informacji na niej zawarte. Zamiast litego testu, postaw na infografiki, ikony, piktogramy i materiały wideo. Twój kandydat na pewno to doceni. Doskonały przykładem takiej czytelnej, nowoczesnej strony jest zakładka na stronie netguru.

Miłego dnia!

podpis

Maja Gojtowska

facebook twitter linkedin google-plus

 

Reklamy

2 myśli w temacie “Zakładka kariera. 6 pomysłów na to, jak zrobić ją dobrze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s