Jedna z uczestniczek zeszłorocznego HR Camp, po prowadzonym przeze mnie warsztacie nt. zapytała mnie skąd czerpię wiedzę i inspiracje. Pomyślałam, że to całkiem fajny pomysł na tekst. Draft wpisu odleżał w kopiach roboczych wordpressa wystarczająco długo 🙂 Czas zaprosić Was dziś na spacer po moich ulubionych miejscach w (polskiej) części około HRowej sieci. Jestem przekonana, że znajdziecie tam również coś dla siebie.

Poland Sourcing Community

Uwierzcie mi, że jest to dziś jedna z bardziej wartościowych grup tematycznych na Facebooku. Stoi za nią Kasia Borowicz, która pomimo kursowania między Krakowem a Londynem, ma czas na dzielne administrowanie, ciągłe przypominanie o zasadach i odpowiadanie na powtarzające się pytania (niesfornych) członków grupy . Ale może być z siebie dumna 😉 Poland Sourcing Comminity to ponad 2100 członków, bardzo merytoryczne dyskusje, brak hejtu i około HR-owe poczucie humory. Zależy mi, aby jakość rozmów i wysoka kultura członków grupy wybrzmiała tutaj szczególnie. PSC to naprawdę przemiłe miejsce w sieci. Jeszcze nie zdarzyło mi się, bym wyszła z niego bez odpowiedzi. A jeśli chcecie poczytać o kulisach powstania tej społeczności, polecam ten case study Kasi.

EBMasters to my!

Zdjęcie użytkownika Zyta Machnicka.

Klasyka polskiej sieci HR-owej. Społeczność EB-masterskich wilków stoi na straży inspirujących kampanii, ciekawy case’ów i wartościowych wymian doświadczeń. Kto nie zna, po prostu musi dołączyć.

Newsletter ROC

I znów inicjatywa Kasi Borowicz, ale naprawdę bardzo przydatna. Newsletter ROC wychodzi co poniedziałek i znaleźć tam można garść bieżących informacji ze świata HR. Fajny, konkretny, łatwy w obsłudze. Szczerze, to chyba jedyny polski newsletter typowo HR-owy, z którego korzystam. Zachęcam do dopisania się do listy subskrybentów.

Employer branding weekly by MBE Group

Jedno z moich ulubionych podsumowań branżowej codzienności. Podane raz w tygodniu. Nie wiem jakie hasła MBE Group monitoruje (chętnie się dowiem!!!), ale wyłapuje esencję-esencji 🙂 Polecam!

Co tam słychać w employer brandingu? Jak zwykle sporo! :)✔ Ile firm i pracowników, tyle wersji legendarnej "pracy…

Gepostet von MBE group am Montag, 11. Juni 2018

Twitter

To nieustająco jedno z moich ulubionych źródeł wiedzy o … wszystkim. Ze świata około HR-owo komunikacyjnego zawsze ciekawych inspiracji dostarczają mi Marzena Tajchman, Maja Biernacka i wszyscy inni „Ludzie, których śledzę”. Wszystko w skondensowanej formie 280 znaków. Naprawdę, Twitter to nie tylko polityka! To mnóstwo inspiracji ze świata HR, komunikacji, marketingu i wszystkiego co pomiędzy nimi 🙂

Linkedin

Choć pewnie moja sieć 1400 kontaktów nie zwala z nóg, jest dla mnie wystarczająca do monitorowania najważniejszych wydarzeń branżowych i prowadzenia naprawdę wartościowych dyskusji. Do przyjmowanych kontaktów na Linkedin pochodzę w sposób dość restrykcyjny – na pewno nie przyjmuję wszystkich. Sieć kontaktów w serwisie staram się budować w konkretny, dość sprofilowany sposób (choć zawsze znajdą się jakieś wyjątki od reguły). Osoby nie do końca przekonane do tego podejścia zachęcam do przyjrzenia się bardzo fajnej dyskusji na ten temat, którą wywołała jakiś czas temu na Linkedin Kasia Michalak z BeeTalents. Dla mnie jest to właśnie przykład wartościowego i inspirującego źródła wiedzy.

Czytaj też: Jak działa algorytm Linkedin?>>

W kontekście Linkedina warto obserwować też jak w najbliższych miesiącach rozwijać się będą serwisowe grupy. Tak, wiem. One miały się całkiem dobrze, a serwis to przegapił. I wtedy wszyscy przenieśli się na grupy do Facebooka. Linkedin to zauważył i jak można wnioskować z ich oficjalnych oświadczeń formuła grup ma być w najbliższym czasie odświeżona. Zobaczymy co przyniesie czas 🙂

A Wy skąd czerpiecie wiedzę? Podzielcie się swoimi ulubionymi miejscami w sieci:)

Miłego dnia!

podpis

Maja Gojtowska

Porozmawiajmy!

Ułatwiam komunikację firm z kandydatami i pracownikami. Prowadzę szkolenia, warsztaty oraz działania z obszaru HR konsultingu.