Niedawno pisałam o tym, jakie elementy składają się na dobrą zakładkę Kariera (kto nie czytał, może nadrobić tutaj). W tekście zabrakło jednak jednego elementu. Zakładka Kariera, jak każda inna strona internetowa powinna mieć dziś swoją profesjonalną wersję mobilną.

Dlaczego? Ponieważ jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej mobilni. Maleje liczba godzin, które spędzamy przed laptopami, czy komputerami stacjonarnymi. Rośnie konsumpcja urządzeń mobilnych. Nic dziwnego, towarzyszą nam przecież cały czas.

Jeśli spojrzymy konkretnie na konsumpcję rozwiązań mobilnych przez kandydatów zauważymy,  że:

  • aż 77% z nich do poszukiwania pracy korzysta z aplikacji mobilnych,
  • 78% deklaruje, że aplikowałoby do pracy via mobile, gdyby miało to przyspieszyć proces rekrutacji (Indeed.com)
  • 1 na 4 kandydatów rezygnuje z procesu rekrutacji, jeśli mobilna wersja zakładki kariera nie wyświetla się dobrze na jakie smartfonie (Glassdoor.com).

Brak rozwiązań mobilnych w obszarze HR i EB można postrzegać jako widzimisię organizacji, albo świadomą utratę potencjalnych kandydatów, którzy w poszukiwaniu nowego pracodawcy z wyboru udadzą się prosto w ramiona konkurencji. Wdrożenie hasła Mobile, first! jest dziś dla HR-owców po prostu bezdyskusyjnym obowiązkiem!

niech content będzie na wyciągnięcie (mobilnej) ręki

Skoro kandydaci szukają informacji o potencjalnych pracodawcach właśnie za pośrednictwem urządzeń mobilnych, treści którymi firmy dzielą się na swoich zakładkach kariera muszą być do ich wymagań dostosowane. Dobrze widać to na przykładzie Shoplo, które zarówno w wersji desktop, jak i mobile opowiada użytkownikowi tą samą historię – przedstawia EVP, pokazuje możliwości i aktualne oferty pracy oraz zakulisowe życie w firmie.

Źródło: https://shoplo.recruitee.com/

Równie przejrzysta i zachęcająca jest zakładka kariera Spotify. Od początku oko przykuwa muzyczna narracja. Pierwsze co otrzymuje kandydat to oferty pracy w obszarach: technologia, produkt i biznes. Ale na wyciągnięcie ręki są też inne bardzo ważne dla niego elementy – informacje o zespole i historie poszczególnych pracowników. Wszystko doskonale dostosowane do wymagań mobilnych, pokazujące nie tylko firmę od środka, ale również sam produkt (w tym przypadku playlisty Spotify).

Źródło: https://www.spotify.com/pl/jobs/

 

A czy Wy pamiętaliście o wdrożeniu mobilnej wersji zakładki Kariera?

Miłego dnia!

podpis

Maja Gojtowska

facebook twitter linkedin google-plus

Porozmawiajmy!

Ułatwiam komunikację firm z kandydatami i pracownikami. Prowadzę szkolenia, warsztaty oraz działania z obszaru HR konsultingu.