6 inspirujących pracodawców na Snapchacie

Snapchat szturmem wdarł się do świata marketingu. Platforma powstała w 2011 roku i dziś może pochwalić się ponad 100 milionami aktywnych użytkowników, za którymi do drzwi serwisu pukają kolejne marki, a skoro marki to i pracodawcy. Co warto na początek o Snapchacie wiedzieć?

  • W serwisie publikujemy snapy – filmy (trwające maks. 10 sekund) i zdjęcia, które upiększać można charakterystycznymi napisami, animacjami, rysunkami czy filtrami.
  • Snapy są ulotne – znikają po wyświetleniu.
  • Jak w każdym innym serwisie, również na Snapchacie użytkownik może dodawać znajomych.
  • Z serwisu korzystają w zdecydowanej większości osoby młode.  82% to osoby do 24 roku życia, natomiast aż połowa to użytkownicy w wieku 13-18 lat.
  • W Polsce, tak jak na całym świecie dynamicznie rośnie liczba użytkowników Snapchata.
snapchat-zainteresowanie
Źródło: http://snapcenter.pl/snapchat-w-polsce-2016/

Osoby, które poszukują kompleksowego materiału nt. Snapchata odsyłam do kanału Karola Paciorka na YouTube, który mówi o serwisie merytorycznie, ale z charakterystycznym przymróżeniem oka.

Co na Snapchacie może robić marka pracodawcy? To samo, co na każdym innym społecznościowym kanale – rozpocząć dialog z użytkownikami. Uwaga! Jak zawsze, trzeba jednak pamiętać o sprawdzeniu, czy w serwisie rzeczywiście są odbiorcy marki oraz … dostosować komunikat do stylu narzuconego przez platformę i osoby z niej korzystające. Jak radzą sobie z tym pracodawcy?

WARBY PARKER

Snapchata podbili swoim cyklem “Desk Job”, w którym pracownicy prezentują swoje biurka i opowiadają o najważniejszych rzeczach, które można na nich znaleźć.  Warto zwrócić tez uwagę na cykl “4 questions with”, w którym pracownicy odpowiadają na 4 pytania nt. ich kariery zawodowej, codziennych obowiązków i zawodowych wskazówek, które chcą dać innym.

4
@warbyparker

CISCO

Hard user Snapchata. Serwis oddaje w ręce swoim pracownikom (czytaj więcej) i nie mają granic w pokazywaniu swojego biura i około biurowego życia od środka. Na swoim koncie prowadzą też wywiady na żywo z kierownictwem organizacji. Mnie zdobyli relacją z miesiąca opieki nad psem (bohaterką była pracownica Cisco oraz jej podopieczna Kimber), który relacjonowali na początku tego tygodnia. Szczegółowe case study konta znajdziecie na blogu Cisco – podoba mi się, że firma nie boi się dzielić dobrymi praktykami i otwarcie mówić o wypracowanych efektach.

snapchat_eb
@wearecisco

NASA

Edukuje i pokazuje prawdziwe historie swoich pracowników. Na profilu znajdziemy też informacje nt. aktualnie prowadzonych projektów i misji.

2
@nasa

GENERAL ELECTRIC

Trudną branżę z pogranicza nowych technologii i nauk ścisłych oswaja też GE. Dużo żartów i zakulisowego życia.

5
@generalelectric

AMAZON

Jakiś czas temu pozwoliłam sobie na krytykę polityki EB Amazona. Trzeba jednak przyznać, że firma nie przejmuje się kryzysami i idzie dalej do przodu, wykorzystując dostępne kanały komunikacji. Na Snapchacie znajdziecie relacje z codziennego życia pracowników  dotyczące bardziej i mniej przełomowych dyskusji prowadzonych w biurze.

3
@amazon

ADMIND AGENCY

Pierwsze przygody ze Snapchatem mają też polscy pracodawcy.  W lipcu 2015 roku rekrutację w serwisie na stanowisko New Business Specialist prowadziła agencja Admind Agency.

admind
Źródło: https://www.facebook.com/admindagency

A jaki jest Wasz stosunek do Snapchata w kontekście działań EB?

Miłego dnia!

podpis

Maja Gojtowska

facebook twitter linkedin google-plus