W grudniu miałam przyjemność wystąpić podczas 4 edycji spotkania reInvent HR. Kameralna atmosfera, inspirujący Google Campus i przesympatyczni ludzie – tak w skrócie można podsumować to wydarzenie, którego organizatorem jest zespół Great Digital.

Temate przewodnim spotkania było angażowanie pracowników. Mówi się o nim  bardzo dużo, a wciąż mam wrażenie, że temat traktowany jest w wielu firmach po macoszemu. Oczywiście, doroczne badanie zaangażowania na stałe wpisane jest już w HRowy i komunikacyjny kalendarz działań korporacyjnych, jednak wyniki badań nie powinny dodawać nam otuchy. Na całym świecie w swoją pracę zaangażowanych jest tylko 13% pracowników, reszta prezentuje albo postawę bierną, albo jawnie sabotuje działania pracodawcy. W opinii ekspertów Instytutu Gallupa, który od lata bada globaną motywację do pracy, wynika to z prostego faktu: badanie zaangażowania jest w wielu firmach jedyną aktywnością związaną z jego budową. Problem tkwi w tym, że poza doroczną ankietą nie dzieje się nic więcej – brak jest analizy wyników, ich ewaluacji, a co najważniejsze – wprowadzania zmian.

A przecież metod na podnoszenie i stymulowanie zaangażowania zespołu jest bardzo dużo. I właśnie o tym rozmawialiśmy na reInvent HR. Jeśli nie daliście rady dotrzeć, mam dla Was dobrą informację: wszystkie prezentacje z imprezy są dostępne i tylko czekają, aż się z nimi zapoznacie. Z czym zatem warto się zapoznać?

ZAANGAŻOWANIE. 6 PRAKTYCZNYCH WSKAZÓWEK, GDZIE GO SZUKAĆ

To wystąpienie Donaty Wiatrowskiej z Great Digital, która wprowadziła nas w temat zaangażowania. Znajdziecie tu wyjaśnienie najważniejszych terminów, garść statystyk i konkretne pomysły.

JAK ROZWIJAĆ DZIELENIE SIĘ WIEDZĄ I ZAANGAŻOWANIE PRACOWNIKÓW Z POMOCĄ ACTION LEARNING?

Ta prezentacja, to właściwie case przygotowany przez Monikę Jackowską z InfoConsulting. Opowiedziała ona, jak krok po krok, wdrażała strategię action learning w swojej firmie. Było więc o motywacji, korzyściach, ale też wyzwaniach.

DLACZEGO W KOMUNIKACJI Z PRACOWNIKAMI WARTO ZNALEŹĆ MIEJSCE NA INTERNAL CROWDSOURCING

To temat mojego wystąpienia. Jest on rozwinięciem problematyki, o której pisałam już w poście: Internal Crowdsourcing – czy tłum ma zawsze rację?. Cały czas jestem zdania, że tak 🙂 Korzyści takich działań jest naprawdę dużo. A przekonuję o tym z pomocą case’ów PKO BP, Alior Banku, Providenta czy Socjomanii.

WORK-OUT – JAK ZAANGAŻOWAĆ PRACOWNIKÓW RÓŻNYCH DZIAŁÓW DO WSPÓLNEGO USPRAWNIENIA PROCESÓW?

Spotkanie zamknął Bartek Janowicz z Proinnovative, który na czynniki pierwsze rozłożył proces Work-Out. Pozwala on zredukować firmową biurokrację i zaangażować pracowników w każdy proces decyzyjny. Tempo prac i efekty są zaskakujące.

Zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi materiałami. A wszystkich zainteresowanych HRowym networkingiem i branżowymi inspiracjami zapraszam do udziału w kolejnym, 5 już spotkaniu.

15697202_1241294262603836_1075248877740566919_n

Miłego dnia!
podpis

Maja Gojtowska

Porozmawiajmy!

Ułatwiam komunikację firm z kandydatami i pracownikami. Prowadzę szkolenia, warsztaty oraz działania z obszaru HR konsultingu.