Śniadania firmowe to rozwiązanie, które było bardzo popularne jeszcze przed pandemią. A czy teraz, w świecie hybrydowym warto w takie rozwiązania inwestować?

Dlaczego warto inwestować w śniadania firmowe? Powodów do organizacji firmowych śniadań jest naprawdę wiele!

Sposób na integrację zespołu

W wielu firmach zespołowe śniadania to po prostu element kultury organizacji. W dobie pracy hybrydowej i zdalnej może to być dodatkowa okazja do zaproszenia pracowników do biura i przypomnienia im o zaletach spotkań offline.

Wspólne firmowe, czy nawet zespołowe śniadanie to:

  • okazja do rozmowy w luźniejszej atmosferze i team buildingu – nic tak nie łączy jak rozmowa przy posiłku
  • poprawa wizerunku pracodawcy
  • sposób na budowę firmowych rytuałów
Wspólne śniadanie zespołu Frisco.pl

Element szerszego procesu

Firmowe śniadanie może stać się elementem większego procesu, na przykład onboardingu. Śniadanie lub późniejszy brunch wszystkich nowych pracowników, ich liderów, czy opiekunów to ciekawy element wdrożenia do organizacji. Są firmy, które nowych pracowników zapraszają na regularnie odbywające się śniadania z Prezesem czy zarządem organizacji.

Promocja różnorodności

Śniadania to też ciekawy sposób na rozpoczęcie dyskusji o różnorodności. Prócz śniadań tradycyjnych możemy częstować pracowników śniadaniami wegetariańskimi i wegańskimi. Jeśli w firmie pracują obcokrajowcy możemy przygotowywać kąciki lub całe sekcje tematyczne, by zaznajomić pracowników z typowymi potrawami śniadaniowymi z różnych części świata.

Budowa nawyków żywieniowych

Firmowe śniadania są też świetną okazją do budowy zdrowych nawyków żywieniowych. Niestety badania pokazuję, że nasze śniadaniowe menu nie należy do najlepszych. Jak w rozmowie z serwisem wiadomoscispozywcze.pl zwraca uwagę Bernadetta Zakrzewska z IPSOS:

badania etnograficzne pokazują, że są to często bardzo proste kompozycje – często składające się wyłącznie z pieczywa, masła i sera/wędliny, a dodatek warzyw nie jest oczywistością. Dlaczego tak się dzieje? To nie zamiłowanie do niewyszukanych posiłków czy lenistwo, ale zwyczajny brak czasu determinuje konieczność robienia bardzo prostych śniadań. 87% ankietowanych je śniadanie jeszcze w domu przed wyjściem, a ci, którzy spieszą się do pracy i muszą jeszcze wysłać dzieci do szkoły, raczej nie mają czasu na skrupulatne przygotowywanie wieloskładnikowych dań.

Najchętniej na śniadanie wybieramy kanapkę (również tę na słodko), która później towarzyszy nam w ciągu dnia jako posiłek na lunch czy nawet obiad. Tylko 39% badanych przez IPSOS regularnie jada śniadania na ciepło.

Jak zorganizować śniadanie firmowe?

Czego potrzebujemy, by firmowe śniadanie zorganizować?

  •  Wyznacz koordynatora projektu – osobę, które wybierze i zamówi produkty, zadba o ich rozstawienie, a następnie posprzątanie po posiłku.
  • Wybierz miejsce, termin spotkania – Ty wiesz najlepiej, które miejsce w firmie sprzyja wspólnemu jedzeniu – może to firmowa kuchnia, a może jedna z sal konferencyjnych? Wybierz też dobry termin. Spójrz w firmowy kalendarz i zastanów się czy śniadanie będzie wydarzeniem samym w sobie, czy warto połączyć je z innym ważnym wydarzeniem firmowym? Może spotkaniem z zarządem firmy, albo spotkaniem działowym?
  • Poinformuj u śniadaniu pracowników – bez gości śniadanie się nie uda! Zadbaj o odpowiednią komunikację, pokaż pracownikom co będą mogli zjeść, a nawet zaproś do wspólnego tworzenia menu i zweryfikuj wstępną liczbę uczestników
  • Wybierz menu i zamów jedzenie – możesz skorzystać ze śniadaniowej oferty stworzonej specjalnie dla firm we Frisco.pl. Warto tym bardziej, że firma przygotowała dla czytelników bloga kody rabatowe:

Maja50 – rabat w wysokości 50 zł na zamówienie produktów śniadaniowych poprzez konto Frisco Biznes (zamówienie realizowane na firmę, z podanym NIP-em), warunek : zamówienie od 200 do 1000 zł, kod do wykorzystania 1 raz dla jednej firmy.

i

Maja100 – rabat w wysokości 100 zł na zamówienie produktów śniadaniowych poprzez konto Frisco Biznes (zamówienie realizowane na firmę, z podanym NIP-em), warunek : zamówienie powyżej 1000 zł, kod do wykorzystania 1 raz dla jednej firmy.

  • Zbierz feedback i zaplanuj kolejne spotkanie – pamiętaj, by po udanym śniadaniu zebrać od pracowników informację zwrotną weryfikując co im się podobało i dopytując o elementy, których w śniadaniu zwyczajnie brakowało.

A czy Ty masz doświadczenia z firmowymi śniadaniami?

Powiedz co sądzisz o pomyśle wspólnych śniadań firmowych? Jesteś na tak? A może masz jakieś pytania? Z góry dziękuję za wszystkie komentarze i udostępnienia tekstu w mediach społecznościowych. To właśnie dzięki temu artykuł może dotrzeć do jeszcze większej grupy osób. Dla mnie jest to źródłem nieograniczonej radości.

Tekst powstał we współpracy z Frisco.pl

Miłego dnia!

Maja

Porozmawiajmy!

Ułatwiam komunikację firm z kandydatami i pracownikami. Prowadzę szkolenia, warsztaty oraz działania z obszaru HR konsultingu.