Epidemia koronawirusa to początek prawdziwego kryzysu na rynku pracy. Trudno dziś przewidywać, jak będzie on wyglądał za kilka miesięcy. Bez wątpienia jest to ogromny sprawdzian dla marek pracodawców, którzy cały czas mierzą się z pytaniem: jak prowadzić employer branding w kryzysie?

Prawdę mówiąc, to pytanie, z którym mierzą się nie tylko pracodawcy, osoby odpowiedzialni za działania EB wewnątrz firmy, ale również ich dostawcy. Jakoś na początku kwietnia rozmawiałam o tym, z Karolem Szczawińskim i Przemkiem Borucińskim z zaprzyjaźnionej agencji kreatywnej Uszka w Barszczu (z którymi znam się z czasów wspólnej pracy projektem „Nasz Danone jest dla Ciebie”). Tak oto powstał pomysł stworzenia materiału, który pomoże uporządkować wiedzę na temat roli marki pracodawcy w kryzysie oraz zaplanować działania na teraz i na po. Żeby materiał był kompletny i obejmował wszystkie aspekty zewnętrznych działań EB-owych pracodawców, do projektu zaprosiliśmy jeszcze ekipę Domu Mediowego Czarna Owca. Kilka(naście) telekonferencji i dyskusji na Messengerze później możemy z dumą zaprezentować Wam efekt naszej pracy.

Raport
Raport do pobrania na dole strony 🙂

Employer branding w kryzysie

Liczba pracodawców, którzy w dobie pandemii koronawirusa zostali zmuszeni do całkowitego przejścia w tryb pracy zdalnej rośnie. Wraz z nią, każdego dnia, na firmowych profilach w mediach społecznościowych pojawiają się kolejne zdjęcia uśmiechniętych pracowników relacjonujących pracę w trybie #zostańwdomu. To jednak za mało, by mówić o prowadzeniu EB-owych działań kryzysowych.

Raport „Employer branding w kryzysie” to darmowy materiał, w którym zebraliśmy:

  • 13 porad, jak budować wizerunek pracodawcy w dobie kryzysu,
  • wskazówki, jak zbudować unikalny, medialny ekosystem na czas kryzysu i nie tylko,
  • porady jak budować wizerunek i budować grunt pod pokryzysowe rekrutacje,
  • rekomendacje dotyczące zakupy i planowania mediów pod działania employer brandingowe.

Matryca Komunikacji Employer Brandigowej

Chcieliśmy, aby przygotowany materiał był jak najbardziej praktyczny. Prócz teoretycznego raportu oddajemy więc w Wasze ręce darmowe narzędzie – Matrycę Komunikacji Employer Brandingowej. Nad jej wypełnieniem możecie pracować już dziś, wszystko dzięki narzędziom ułatwiającym pracę zdalną. Nasza rekomendacja to Miro.com, ale ostateczny wybór należy do Was! Matrycę otrzymacie oczywiście razem z raportem. Jak efektywnie wykorzystać narzędzie? 

  1. Pobierz PDF z matrycą (zrobisz to na końcu wpisu)
  2. Wejdź na Miro.com i w prosty sposób załóż darmowe konto.
  3. Utwórz czystą tablicę, wybierz z narzędzi po lewej stronie opcję upload i załaduj pobrany plik PDF z matrycą komunikacji employer brandingowej.
  4. Z tego samego paska narzędzi wybierz opcję text i przystąp do uzupełniania.
  5. Zaproś do projektu Twoich współpracowników, klikając w przycisk share. Pracujcie z matrycą podczas wideokonferencji lub … (gdy przyjdą lepsze czasy) spotkania na żywo!
  6. Opracowany plan działania wprowadźcie w życie.
Tak prezentuje się matryca w pełnej okazałości. Kudosy za cudową współpracę koncepcyjną i wykonanie lecą do zespołu Uszek w Barszczu. Współpraca z nimi to przyjemność!

Jak pobrać materiały?

Raport i matryca komunikacji employer brandingowej już przebierają nogami, żeby znaleźć się w Waszych skrzynkach pocztowych. Do tego potrzebny jest tylko… Wasz mail 🙂 To co, zainteresowani? Jeśli tak, wypełnijcie poniższy formularz:

[gravityform id=”3″ title=”false” description=”false” ajax=”true” tabindex=”999″]

Powodzenia w pracy nad kryzysowym EB Waszych firm!

Porozmawiajmy!

Ułatwiam komunikację firm z kandydatami i pracownikami. Prowadzę szkolenia, warsztaty oraz działania z obszaru HR konsultingu.