Polskie wideo EB, które wymykają się standardom

EB-owy film wizerunkowy? Nic prostszego – stawiasz prezesa firmy, który wita widzów, później krótkie wypowiedzi pracowników z różnych działów, przebitki na osoby siedzące przy komputerach, wspólnie pijące kawę w kuchni, na koniec jakieś ujęcie z drona na biuro firmy z lotu ptaka. I już.

Problem w tym, że takie filmy już były. Widziałam ich dziesiątki. Mają jeden szkopuł… Po chwili w pamięci odbiorcy zlewają się one w jeden obraz. A przecież najlepsze, co może dać firmie wideo employer brandingowe to wyróżnienie się i zapisania w głowie  potencjalnych kandydatów, na dłużej niż 30 sekund.

Tym bardziej, że czas wideo trwa:

 • na Facebooku codziennie wyświetlanych jest 8 miliardów filmów wideo (źródło: Social Media Today)
 • z  danych YouTube wynika, że konsumpcja wideo rośnie z roku na rok o 100% (źródło: Hubspot)
 • 92% osób, które oglądają wideo w sieci dzieli się nimi z innymi (źródło: RenderEx)
 • wideo na Facebooku mają o 135% większy zasięg organiczny niż zdjęcia (źródło: Social Media Today)
 • Firmy, które inwestują w wideo notują na swoich stronach www o 41%  większy ruch z wyszukiwarek, niż pozostałe firmy (źródło: SmallBizTrends)

Wybrałam dla Was trzy, polskie (!) przykłady naprawdę fajnych, innowacyjnych i zrobionych z pomysłem filmów EB. Oglądajcie i nie bójcie się robić filmów inaczej.

Tooploox

Absolutne odkrycie tego miesiąca. Tooploox przygotował rewelacyjny film, w którym w rolę narratora oraz przewodnika po firmie wciela się kot. To musiało się udać 🙂 Koty od lat rządzą siecią (powstała na ten temat nawet wystawa!). Dlaczego nie mają wziąć we władanie również świata EB-owego?

Codewise

8 godzin w pracy możesz spędzać jak większość pracowników lub wybrać inną drogę –  #TheCodewiseWay. I właśnie o niej jest poniższy film.

Future Processing

W tym zestawieniu to prawdziwy weteran. Zespół Future Processing ma na swoim koncie przynajmniej kilka innych dobrych filmów. Zobaczcie mój ulubiony.

No dobra. Mam jeszcze bonus.

Powyższe filmy przygotowały zostały przez firmy z branży IT. W sumie nie powinno to dziwić – tam presja i walka o kandydata (nie tylko z Polski) jest ogromna.

Kilka dni temu powstał jednak jeszcze jeden ciekawy film, może nie EB-owy, ale na pewno korporacyjny. Przyznaję, że cały czas mam na jego temat mieszane uczucia i dość długo dyskutowałam na jego temat na Twitterze.

To film przygotowany przez Adar pt. Najtrudniejsza branża świata pokazujący od kuchni pracę w branży transportowej.

Bez wątpienia jest to produkcja niebanalna.

Co o niej sądzicie?

Miłego dnia!

podpis

Maja Gojtowska

facebook twitter linkedin google-plus

Reklamy

4 myśli w temacie “Polskie wideo EB, które wymykają się standardom

 1. Wojtek Wojnowski Wo.W! pisze:

  Film „Najtrudniejsza branża świata’, mocny, jeśli jego zadaniem jest docenienie trudu pracy osób zatrudnionych w branży logistycznej i pokazanie ‚super, że to robicie, wiemy, że to nie łatwe’ to… prawie się udało. Jeśli jest skierowany do kierowców (a nie wiem czy tak jest), to pokazuje, że pracodawca siedzący za biurkiem, wie, że w terenie łatwo nie jest i… noo właśnie tutaj jest to czego mi brakuje… POTRAFI TO DOCENIĆ!.
  Chyba zabrakło na koniec czegoś w rodzaju ‚wiemy jak jest, dziękujemy, że mimo trudu robicie to każdego dnia”.

  Polubienie

  • majagojtowska pisze:

   Wojtek, dzięki za komentarz. Ja właśnie z tego powodu nie mogę do końca ustosunkować się do tego filmu, bo dla mnie również jest niepełny. Jak piszesz – jedna tablica na koniec, załatwiłaby sprawę. A tak cel produkcji pozostaje dla mnie tajemnicą. Ale może wywołam firmę Adar do tablicy (sprawdzam, czy mają monitoring) 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s