Share Week to cykliczna akcja stworzona przez Andrzeja Tucholskiego, która polega na polecaniu przez osoby piszące blogi (lub nagrywające kanały na YouTube), innych, w ich opinii wartościowych twórców w Internecie. Super prosta idea, a jaka wartość dodana 🙂 Od lat śledzę ją, jako czytelnik i co roku wychodzę z niej bogatsza o inspirujące miejsca w Internecie.

Postanowiłam wybrać dla Was blogi, do których sama chętnie zaglądam, czerpię wiedzę, pomysły i przenoszę na swój grunt. A zatem (w kolejności alfabetycznej):

BLOG ARTURA JABŁOŃSKIEGO (WWW.arturjablonski.com)

We współczesnej komunikacji HR, zarówno z pracownikami, jak i z kandydatami w dużej mierze choć w dużej mierze o tworzenie wartościowego, angażującego contentu. Artur mówi o nim z punktu widzenia marketingowca, ale przecież dziś od marketingu do employer brandingu tylko krok.

Blog Jacka Kłosińskiego (www.klosinski.com)

Jacek pokazuje jak pracować kreatywnie. Pełno u niego podpowiedzi nt. narzędzi pozwalających robić więcej, szybciej i po prostu lepiej. Powinien zajrzeć do niego każdy, kto szuka inspiracji i chce wprowadzić do swojego życia zawodowego powiew świeżości 🙂

Blog To się opłaca (www.tosieoplaca.pl)

Prowadzi go Agnieszka Skupieńska, która od kilku lat jest freelancerką. Bardzo fajnie i zrozumiale pisze o pracy w domu, prowadzeniu firmy i życiu freelancera. I choć pewnie większość z Was to etatowcy, warto na tego bloga zaglądać, choćby z tego powodu, że liczba osób pracujących na swoim będzie w najbliższych latach rosła (mam tu na myśli m.in. trend digital nomads).

Nie przypuszczałam, że wybranie blogów do akcji będzie takie trudne. Przecież w samej branży HR jest ich całkiem sporo. Zyta Machnicka powróciła ostatnia do pisania na CandidateExperience.pl, cały czas (na temat marki osobistej, i nie tylko) inspiruje Jacek Krajewski na JacekKrajewski.pl, Kasia Borowicz rozwiewa wszystkie wątpliwości nt. sourcingu i rekrutacji w social media na Kmborowicz.com, Maja Biernacka nie ustaje w edukacji na temat komunikacji wewnętrznej na Bee Different, a Marta Pawlak-Dobrzańska z zespołem Great Digital pokazuje jak ważna jest analityka w HR. Chciałam jednak pokazać Wam blogi spoza branży i przekonać, że one też mogą mieć przełożenie na HR.

Jeśli również chcecie dołączyć do akcji, jej szczegóły są opisane TUTAJ.

A Wy, jakie blogi czytacie na co dzień?

Miłego dnia!

podpis

Maja Gojtowska

facebook twitter linkedin google-plus

Porozmawiajmy!

Ułatwiam komunikację firm z kandydatami i pracownikami. Prowadzę szkolenia, warsztaty oraz działania z obszaru HR konsultingu.