Instagram mający dziś 700 milionów użytkowników na całym świecie jest w mojej opinii jednym z bardziej wdzięcznych narzędzi do budowania wizerunku pracodawcy (łącznie korzysta z niego 1/4 wszystkich użytkowników Internetu). Codziennie użytkownicy udostępniają na nim 95 milionów zdjęć i filmów. Prawie połowa kont tworzonych jest przez marki. Warto też wspomnieć o tym, że Instagram sprawdza się w generowaniu leadów – 75% użytkowników serwisu podejmuje kolejny krok w budowaniu relacji z marką (więcej statystyk tutaj).

Poniżej 5 sposobów (z przykładami) na budowanie wizerunku pracodawcy na Instagramie.

Promocja kultury korporacyjnej

Zdjęcia lepiej niż tysiąc słów potrafią zaprezentować wartości firmy, jej misję i wizję. Pokazując ludzi związanych z firmą, otoczenie w jakim pracują, pracodawca mówi o zasadach obowiązujących w firmie, hierarchii obowiązującej w firmie czy stylu komunikacji w zespole. Swoją kulturę korporacyjną na Instagramie pokazują m.in. HootSuite czy Zappos.

Budowanie marki zespołu

Nie ma silnej firmy, bez silnych pracowników. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tej prostej zależności i otwarcie promuje i wyróżnia swoich najlepszych ludzi w kanałach social media. Instagram świetnie sprawdza się w opowiadaniu tych ludzkich, prawdziwych historii. Bierz przykład choćby ze Starbucksa czy Slacka.

Edukacja nt. (trudnego) biznesu

O każdej firmie można opowiadać inspirujące historie. Tutaj znów z pomocą przychodzą zdjęcia, które pozwalają zobrazować najbardziej skomplikowane procesy, produkty i projekty. Właśnie w ten sposób swój biznes oswaja i promuje GE czy Maersk Line.

Prezentacja oferty pracodawcy

Instagram może okazać się też dobrym kanałem do prezentowania być może najważniejszej rzeczy, którą pracodawca może zaoferować swoim odbiorcom – staż, praktyk, ofert pracy i szeroko pojętych możliwości rozwoju zawodowego. Właśnie takie treści dominują na koncie Deloitte Polska, EY Polska, 3M czy PZU.

Koncentracja na produkcie

Tak robi m.in. Intercom. Jego konto na Instagramie w każdym poście udowadnia, jak pracuje się w firmie całkowicie skoncentrowanej na najwyższej jakości produktu.

Miłego dnia!

podpis

Maja Gojtowska

 

Porozmawiajmy!

Ułatwiam komunikację firm z kandydatami i pracownikami. Prowadzę szkolenia, warsztaty oraz działania z obszaru HR konsultingu.