Ery mobile nie ma co zapowiadać, ona już jest. Nie ominęła komunikacji wewnętrznej. Według najnowszych badań statystyczny Millenials korzysta z rozwiązań mobilnych 3 godziny dziennie. To jego naturalne środowisko. Skoro jest tak po pracy, dlaczego nie może korzystać z niego w trakcie pracy?

Globalna penetracja Internetu to dziś prawie 50%.  Im młodsze pokolenie, tym bardziej jest z rozwiązaniami mobilnymi związane. Nie bez przyczyny o millenialsach mówimy jako o pokoleniu ekranów.

Zmiany te bezpośrednio dotykają też firm i całej komunikacji na linii organizacja – pracownik. Jak informuje GlobalWebIndex:

  • Millenialsi codziennie spędzają średnio z telefonem 3 godz. 5 minut
  • Przedstawiciele pokolenia X 1 godz. 50 min
  • Baby boomersi zaledwie 43 min

Co oznacza to dla pracodawców? Ano, że jeśli jeszcze tego nie zrobili, powinni natychmiast narzędzia mobilne na stałe wpisać do swojego komunikacyjnego toolboxa. I bynajmniej nie myślmy, że mobile to rozwiązanie tylko dla młodego pokolenia! Aż 80% pracowników na co dzień, jako narzędzia pracy używa społeczności.

Wprowadzenie do firm rozwiązań umożliwiających kontynuację komunikacji wewnętrznej poza murami biura, niezależnie od miejsca przebywania pracownika to kierunek, w którym świadome organizacje powinny podążać.

podpis

Maja Gojtowska | Gojtowska.com

Porozmawiajmy!

Ułatwiam komunikację firm z kandydatami i pracownikami. Prowadzę szkolenia, warsztaty oraz działania z obszaru HR konsultingu.