Miałam wczoraj przyjemność wziąć udział w śląskiej edycji „Wyzwań HR”, czyli cyklu spotkań dla specjalistów z branży HR. Był to dzień pełen: #HR #networking #warsztaty #wiedza #EB.

Rozmawialiśmy o inspirującym i skutecznym łączeniu komunikacji produktowej z employer brandingową. O tym, że można to zrobić niech świadczy 4 minutowa (!) reklama Volvo, która urzeknie i zmusi do myślenia każdego, komu angażująca komunikacja z konsumentem, kandydatem i pracownikiem leży na sercu (za jej przywołanie dziękuję Zycie Machnickiej)

Było też o przełożeniu jakie process rekutacyjny ma na budowę wizurunku firmy oraz sprzedaż jej produktów i usług. Wniosek jest jeden – źle potraktowany kandydat to utracony klient.

 

Wszystkich zainteresowanych tematyką związków candidate experience z wizerunkiem firmy, jej usług i produktów odsyłam do wyników 2. edycji badania Candidate Experience, o których mówił Paweł Brzozowski z eRecruitera.

Ja miałam przyjemność zabrać uczestników w świat smoków (tak! tak!), pokazać im podobieństwo między smokami a kandydatami młodego pokolenia (Millenialsi i przedstawiciele generacji Z) oraz jak do tego wszystkiego mają się technologie społecznościowe (a dowodem na to, że mają się dobrze niech będzie emplo.com i proponowane przez nich anagżujące środowisko pracy; przeczytać o nim więcej można w tych case’ach poświęconych: sieci hoteli Puro, czy Benefit Systems). Zainteresowanie i sporo wątpliwości związanych z kwestią zarządzania pracownikami w wieku 18 – 35-lat tylko potwierdza, że spotkania takie jak Wyzwania HR są zwyczajnie potrzebne. Każdy w swojej pracy potrzebuje przecież garści ispiracji, prawda?

Zostawiam więc Was z Danem Pinkiem, którego zagadka motywacji towarzyszyła nam również wczoraj.

Miłego dnia!

podpis

Post pierwotnie ukazał się na LinkedIN Pulse.

Porozmawiajmy!

Ułatwiam komunikację firm z kandydatami i pracownikami. Prowadzę szkolenia, warsztaty oraz działania z obszaru HR konsultingu.